website creation software

Uzm. Kl. Psikolog Arzu ÇAKAR

1975 İstanbul doğumludur. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olup 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

1999 yılından itibaren çocuk yuvaları, hastane ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde psikolog olarak çalışmaktadır. AIDS ile savaşım ve menopoz- andropozla baş etme konularını içeren Avrupa Birliği projelerinde eğitim koordinatörü ve eğitmen olarak çalışmıştır. Kronik ağrı şikayetleri olan bireylerle grup çalışması yürütmüştür. Sağlık psikolojisi alanında sunumlar, eğitimler ve dersler vermiştir.

Çalışma alanları ruhsal kaynaklı bedensel şikâyetlerin psikolojik tedavisi (kronik ağrılar, psikosomatik şikâyetler vb.), stres, kaygı, depresyon şikâyetleri, travma ve iletişim sorunlarıdır.

Travma ile çalışma, Stresle baş etme, Yaratıcılık- yaratıcı kartlarla terapide çalışma, Psikanalitik psikoterapi ve Psikanaliz konuları üzerine eğitimler ve bireysel süpervizyon eğitimleri almıştır.

Türk Psikologlar Derneği ve İstanbul Psikanaliz Derneği üyesidir.

Halen psikodinamik yönelimli psikoterapi yöntemiyle ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Aynı zamanda çocuk ve yetişkinlerde zihinsel ve ruhsal değerlendirme içeren testler (WISC-R, Rorschach, T.A.T vb..) uygulamaktadır.