bootstrap theme

Uzm.Kl. Psk. Beyza ERGEN

Klinik Psikoloji Doktora Eğitimine devam etmekte olan Beyza Ergen, Fatih Üniversitesi Psikoloji bölümünü (İngilizce%100) bitirdikten sonra Okan Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek lisansını Yetişkin Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi üzerine tamamlayıp Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Yüksek Lisans Eğitiminde süpervizyon sürecini Yard. Doç. Dr. Ahmet Tosun ve Prof. Dr. Perin Yolaç ile tamamlamıştır.
Terapi Eğitimleri: International Family Therapy Association onaylı Aile Terapisi Eğitiminin 100 saatini IFTI Psikoterapi Prof. F. Murat Dokur'da tamamlamış, bu süreçte EFTA (European Family Therapy Association) Üyelerinden uluslararası saygınlığı olan Mony Elkaim’in Aile Terapileri üzerine Workshopuna katılmıştır. Ardından Davranış Bilimleri Enstitüsünde Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile Terapisi ve travma üzerine en etkili yöntemlerden biri olan EMDR (EyeMovementDesensitisationReprocessing1. Düzey ) eğitimini almıştır. Yetişkinlerde en yaygın uygulanan kişilik testlerinden biri olan Minneota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) ve çocuklarda bilişsel becerileri ölçen Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği WİSC-IV eğitimlerini Türk Psikologlar Derneğinde tamamlamıştır.
Projeler: İl Özel İdaresinin yürüttüğü ‘Çocuk İstismarı ile Mücadele Projesi’ Kapsamında Travma Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi, Cinsel Terapi, Prof. Dr. Gökhan Oral'dan Çocuk İstismarı ve Pedofili, Prof. Dr. Ümran Korkmazlar'dan EMDR'ın çocuklarla uygulanması eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca ‘Yüz Yüze Projesi’ kapsamında İnternet Bağımlılığını Önleme eğitimlerini Dr. Mehmet Dinç’ten almıştır. 

Çalışma deneyimleri: İlk çalışma deneyimini rehber öğretmeni olarak Eğitim Bilimleri Dershanelerinde yapmıştır. Ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Merkezinde terapist olarak çalışmış, çeşitli vakalarla 800 den fazla seans yapmış, aynı zamanda özel bir klinikte de klinik psikolog olarak görev almıştır. Şu an Yedikule Psikiyatri Merkezi'nde görevini sürdürmektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.